Даний блог є навчальним блогом слухачів групи "Медіадидактика"(29.01-09.02.2018)
середа, 31 січня 2018 р.
вівторок, 30 січня 2018 р.
Щоденник курсів. День третій( 31.01.2018). Критичне сприйняття медіа. Абетка медіаризиків.
На перших двох парах Катерина Генадіївна цікаво і змістовно ознайомила з деякими особливостями критичного сприйняття медіаматеріалів.
Познайомились з поняттями фейк, пропаганда, маніпуляція, пост-правда та іншими. Дізнались цікаві приклади коли чужі висловлюванням присвоюється авторство видатних людей...
Були показані цікаві приклади фейкової інформації, ознайомились і з принципами визначення фейковості інформації, та прийомами виявлення фейкової інформації. Дізнались цікаві ресурси для боротьби та виявлення фейкової інформації.
На наступній парі разом з Тетяною Володимирівною попрацювали над темою "Медіаосвіта як сучасний напрямок освіти дорослих"
Виконали вправу "Аналіз медіатексту" використавши фільм "Цирк бабочек"
Щоденник курсів. День другий ( 30.01.2018). Лекції. Карти-знань.
Дізнались про теоретичні основи медіадидактики, деяких вчених, які достатньо глибоко дослідили особливості впливу медіа на людину.
![]() |
Пол Лазерсфельд |
![]() |
Гарольд Лассуел |
Маршал МакЛюен |
На 3 парі попрацювали з Ольгою Володимирівною Пилипенко над створенням карт знань в різних програмах та середовищах.
Карта знань в програмі Xmind
Карта знань на сервісі SpiderScribe.net
понеділок, 29 січня 2018 р.
Медіадидактика
Медіадидактика (media didactics) – теорія навчання і виховання з опертям на медіаджерела та використанням медіапродуктів. ЇЇ метою є зміст, органазаційні форми, способи і засоби, спрямовані на розвиток медіаграмотності /медіакомпетентності.
Сучасні медіа - канали поширення інформації - поділені на кілька груп: візуальні (друковані видання), аудіальні (радіоканали), аудіовізуальні (телебачення), змішані (мережеві).
Підписатися на:
Дописи (Atom)